Στα τέλη του τρέχοντος έτους η AVIN θυγατρική του ομίλου Motor Oil θα έχει έτοιμο προς χρήση από το κοινό το πρώτο πρατήριο υδρογόνου, το οποίο θα μπορεί να εξυπηρετεί τόσο Ι.Χ όσο και βαρέα οχήματα.
Υπενθυμίζεται ότι ήδη από τον Ιούλιο του 2022 όλες οι πτήσεις της εταιρείας που αναχωρούν από το αεροδρόμιο Μακεδονία της Θεσσαλονίκης εφοδιάζονται με μείγμα SAF.
Εγκρίθηκε σήμερα από την Έκτακτη Γενική Συνέλευση του Ομίλου Motor Oil η απόκτηση του 25% της ANEMOΣ RES από την θυγατρική MORE, η οποία κατέχει πλέον το σύνολο (100%) των μετοχών της ANEMOΣ.