Συνάντηση με τον υφυπουργό Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών Χάρη Θεοχάρη είχαν εκπρόσωποι της Παναττικής Ομοσπονδίας Σωματείων Επαγγελματιών Πωλητών Λαϊκών Αγορών
Υπενθυμίζεται ότι, όλοι, οι πωλητές που δραστηριοποιούνται στις λαϊκές αγορές, στα πανηγύρια αλλά και στα Κυριακάτικά παζάρια, από σήμερα και εφεξής υποχρεούνται να αποδέχονται τόσο πληρωμές με κάρτες.
Οι λαϊκές αγορές αποτελούν την πρώτη επιλογή χιλιάδων καταναλωτών προκειμένου να προμηθευτούν όσα χρειάζονται για το τραπέζι τους, είτε γιορτινό είτε όχι.
Κανονικά θα λειτουργήσουν οι λαϊκές αγορές και τις επόμενες ημέρες λαμβάνοντας όλα τα αναγκαία μέτρα για την προστασία καταναλωτών και πωλητών εν όψει της έλευσης του καύσωνα «Κλέων».